Gospodarstwo Agroturystyczne
Krystyna i Grzegorz Kazberuk

Zapraszamy na Ziemię Białostocką do "Zielonych Płuc Polski".

Jest to teren o czystym powietrzu, urokliwych krajobrazach z malowniczymi lasami i dolinami rzek. Tereny te są stworzone dla miłośników turystyki aktywnej w jej wielu formach: pieszej, wodnej, rowerowej, konnej a nawet narciarskiej. Jest to ziemia gościnna zamieszkiwana przez życzliwych ludzi proponujących atrakcyjne warunki wypoczynku.

Nasze gospodarstwo znajduje się we wsi Stare Kuchmy. Ta urokliwa miejscowość położona jest w gminie Michałowo, woj. Podlaskie, na granicy z Rezerwatem Przyrody Gorbacz z zanikającym jeziorem okresu lodowcowego (100 tyś lat wstecz posiadało pow. 65 km.2). Jezioro na swoich obrzeżach porośnięte jest między innym żurawiną, rosiczką, kalią trójlistną. Zamieszkuje tam również bogata fauna w tym gnieżdżące się żurawie. Kuchmy otoczone są Rezerwatem i kompleksem lasów łączącym się z puszczą Białowieską i Knyszyńską.

Można zbierać jagody, grzyby, a także zobaczyć łosie, sarny, dziki, lisy, żubry. Zalecany mikroklimat dla: "reumatyków" i "sercowców" w okresie kwiatostanu sosny. Raj dla jagodziarzy grzybiarzy i amatorów "Baru pod Gruszą". Dla pieszych i rowerzystów warte do obejrzenia są: kopalnia torfu Rabinówna oraz Imszar, szkółki leśne nadleśnictwa Gorbacz, Rezerwat ochrony cietrzewia w Necce Gródecko - Michałowskiej, hodowla konika polskiego w Kalitniku.

Okolica jest doskonałym miejscem wypoczynku dla wszystkich szukających ciszy i spokoju.


Do gospodarstwa najprościej dojechać trasą Białystok - Bobrowniki (E-65) skręcając na Michałowo oraz Zabłudów od drogi Białystok - Bielsk Podlaski. Z Michałowa jedziemy w kierunku Podozierany, za miejscowością Gorbacze skręcamy w prawo i dojeżdżamy do Starych Kuchm.